Samosprávy, obce, města Podnikatelé a firmy

Archiv vybraných akcí

Hledat obec

E-mailový zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje a budete vždy jako první informováni o připravovaných novinkách.
Pro případ odhlášení klikněte zde.

Držitel certifikace ISO

Certifikát ISO

^

Ctíme

100 let Československé republiky

Pomáháme

Husův rodný dům

600 let Husovy oslavy 2015

ČMELÁČEK z.s.

24. listopadu 2016 - XI. Setkání starostů a místostarostů Zlínského kraje

Pořádáno pod záštitou pana Mgr. Jaroslava Budky starosty města Otrokovice

V Otrokovicích se již po šesté sešli starostové a místostarostové Zlínského kraje

Další ročník pravidelného setkání starostů a místostarostů Zlínského kraje pořádaného společností Regionservis s.r.o. se uskutečnilo ve čtvrtek 24. listopadu 2016 v Otrokovicích a zúčastnilo se ho několik desítek představitelů územní samosprávy, kteří se věnovali aktuálním otázkám v oblasti zadávání veřejných zakázek, změn v rozpočtovém určení daní, majetkoprávních úkonech orgánů obcí s ohledem na aktuální novelu zákona o obcích a problematiky právní regulace hazardních her a vymezení doby nočního klidu formou obecně závazných vyhlášek obcí.

Generálním partnerem letošního setkání se stala společnost KOMA Modular s.r.o., jejíž jednatel představil starostům nabídku rychlé modulární výstavby objektů občanské vybavenosti použitelné pro stavby škol, školek a dalších objektů občanské vybavenosti. Dalšími partnery setkání byla Československá obchodní banka, a.s., dále společnost Artechnic-Schréder a.s., I-TEC Czech s.r.o., COLMEX s.r.o., JRK BioWaste Management, s.r.o. a společnost Empenont s.r.o.    

Hlavní odborný příspěvek přednesla JUDr. Michaela Poremská, která představila hlavní změny nového zákona o zadávání veřejných zakázek z pohledu obcí. Ing. Karla Rucká z odboru financování územních rozpočtů Ministerstva financí připomenula, že daňové příjmy obcí v meziročním srovnání 2015 a 2016 narostly o 8,2 %, predikce pro rok 2017 počítá s dalším navýšením o cca 4 %.  Zároveň se projevuje pozitivní trend ve snižování počtu předlužených obcí. Dr. Petr Kolář z Parlamentního institutu představil hlavní změny obecního zřízení, které nabyly účinnosti 1. července 2016 a dotýkají se zejména úpravy vyhrazených pravomocí zastupitelstva a rady obce v oblasti majetkoprávních dispozic. Mgr. Radek Zugar se věnoval problematice regulace provozování výherních automatů a videoloterijních terminálů formou obecně závazných vyhlášek a objasnil interpretaci novely přestupkového zákona, která se dotkla možné úpravy dodržování doby nočního klidu. Příspěvek projektových manažerů Ing. Ondřeje Neumana a Ing. Daniela Šuláka byla věnována problematice čerpání dotací v oblasti životního prostředí a školské infrastruktury.  

Závěr setkání tradičně patřil losování pěkných dárků věnovaných obchodními partnery Regionservisu a rautovému pohoštění.

GENERÁLNÍ PARTNER SETKÁNÍ:

KOMA MODULAR S.R.O.

Záštita pana Mgr. Jaroslava Budka - starosty města Otrokovice

Záštita pana Mgr. Jaroslava Budka - starosty města Otrokovice

Hodnocení:

Každý absolvent této akce má možnost jí zhodnotit.

Celkem navštívilo osob:81
Z toho:
Starostů, primátorů, hejtmanů54
Místostarostů, náměstků24
Zastupitelů, radních1
Ostatní2

Spokojenost s akcí


Přílohy, které jsou ve formátu "Adobe pdf", si můžete prohlédnout programem Acrobat Reader. Ke stažení zde


Všechna práva vyhrazena © 2004 - 2011 Regionservis spol. s r.o.
® Název Regionservis a logo Regionservis jsou registrované ochranné známky.
Pro společnost Regionservis s.r.o. portál spravuje NerWare