Samosprávy, obce, města Podnikatelé a firmy

Archiv vybraných akcí

Hledat obec

E-mailový zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje a budete vždy jako první informováni o připravovaných novinkách.
Pro případ odhlášení klikněte zde.

Držitel certifikace ISO

Certifikát ISO

^

Ctíme

100 let Československé republiky

Pomáháme

Husův rodný dům

600 let Husovy oslavy 2015

ČMELÁČEK z.s.

15. ledna 2008 - III. Setkání starostů a místostarostů Olomouckého kraje

TISKOVÁ ZPRÁVA

III. SETKÁNÍ STAROSTŮ A MÍSTOSTAROSTŮ OLOMOUCKÉHO KRAJE
15.ledna 2008
OLOMOUC, HOTEL HESPERIA***

Do nového roku 2008 vstoupila společnost Regionservis s.r.o. akcí s názvem "III. Setkáním starostů a místostarostů Olomouckého kraje", který navštívilo celkem 90 zástupců obcí a měst, z nichž naprostá většina setrvala až do posledních chvil. Setkání se zaměřením na rozvoj obcí , aktuality a příležitosti obcí do roku 2013, posílení příjmů samospráv, dotace, ekologie a informační systémy bylo rozděleno do dvou odborných a jednoho komerčního panelu. Ředitel programu Regionservis Lukáš Tesař v úvodu krátce představil pořádající společnost, zdůraznil potřebu jednoty a soudržnosti samospráv a s přáním dobrého roku pozval účastníky na akce konané v roce 2008.

V I. odborném panelu nazvaném "Rozvoj obcí kraje, regionální operační programy a finanční plánování" vystoupila Zdeňka Šrámková, vedoucí odboru územního pracoviště Olomouc Úřadu Regionální rady regionu soudržnosti Střední Morava. Paní Šrámková informovala o harmonogramu vyhlašování výzev na podávání žádostí a opakovaně doporučila a zdůraznila základní zásady pro zpracování, kterým jsou: "cílevědomý a kvalitní projekt, směřující k prosperitě např. zvýšení cestovního ruchu a snížení nezaměstnanosti dále nutnost pečlivého zajištění odborníků pro přípravu projektu, nastavení reálných hodnot, potřebu stálé konzultace a samozřejmě i správnou strategii pro dosažení cíle. Na její příspěvek navázal obchodní a marketingový ředitel sdružení EU centrum Jakub Zahrádka, který poskytl konkrétní návody, jak získat a využít dotaci, a s využitím šestileté zkušenosti firmy také varoval před častými chybami a omyly. Především zdůraznil počáteční stanovení priorit, vyhodnocení nákladů, 5 fází přípravy, také varoval před podceněním kvality závěrečné zprávy a celkovým vyhodnocením (jak uvedl, vracení dotace není výjimečným jevem).

Ve II. odborném panelu, týkajícím se reálných cest posílení financí obcí, vystoupil Luděk Tesař, ekonom s mnohaletými zkušenostmi ze státní správy. Pan Tesař se Věnoval aktuálním otázkám financování obcí v období 2008-2013 a jeho veskrze praktický výstup upozorňoval zastupitele na všechny souvislosti a možnosti pro obce, prozatím ovlivněné faktem, že finanční prostředky jsou především v rukou státní správy (na rozdíl od samospráv, které mají naopak kompetence a povinnosti). Kromě jiného také neopomněl rozebrat novelu RUD pro rok 2008, kterou se posilují pozice krajů, nikoliv obcí. Zdůraznil význam měkkých projektů, které mají vysokou šanci na úspěšnost a hovořil rovněž o významu úvěrů, které i do budoucna budou řešit financování. "Úspěšná obec bude ta, která má jasno v cílech a prioritách" (tj. má plán, jedná rychle a dobře ví, co si může dovolit) uvedl pan Tesař. Závěrem přítomné starosty a starostky informoval o možnosti připojit své podpis pod petici "Stop dotacím z centra, zelenou samosprávám" a zdůraznil, že jedinou silou schopnou ovlivnit přerozdělování jsou starostové obcí a měst !

V odpolední části setkání hovořil Ivo Kropáček na téma novely zákona a budoucnosti odpadového hospodářství (využití autovraků, 50% využití komunálních odpadů, odpadní oleje, baterie a akumulátory, integrované systémy odpadového hospodářství - zde doporučil spojování sil mezi obcemi či mikroregiony, skládkování biologicky rozložitelných komunálních odpadů atd.).

Generálním partnerem III. ročníku Setkání starostů a místostarostů Olomouckého kraje byla firma AVE CZ Odpadové hospodářství s.r.o., jejíž zástupce Luboš Kačírek představil jak činnost firmy, tak programy, jimiž reaguje na municipální požadavky (např. Sběrné dvory apod.). Představitelé Hlavních partnerů pan Jiří Antoš, ředitel společnosti Tr-Antoš s.r.o. a Karel Berounský, obchodní ředitel společnosti Océ Česká republika s.r.o. měli rovněž možnost představit své firmy a jejich možnosti, využitelné pro města a obce.

Závěrečným "zlatým hřebem" pak bylo losování cen, poskytnutých hlavními partnery a Regionservisem z "Fondu na podporu rozvoje obcí a měst", za které budou výherci beze vší pochyby ve svých domovských obcích pochváleni . Firma Océ-Česká republika s.r.o. opět věnovala 5 kvalitních tiskáren (a jednu ze starostek-výherkyň tak zcela vyvedla z míry), EU centrum věnovalo zdarma zpracování dvou žádostí o dotace z EU, ELSTAV lighting s.r.o. poskytl poukaz na nákup prvků veřejného osvětlení v hodnotě 10.000,- Kč a Tr-Antoš s.r.o. poukaz na slevu 30% na lanové prvky. Losovaly se i o pozornosti Oficiálního partnera, firmy MICROSOFT či lahodná přívlastková vína darované pořadatelem akce.

(všechny příspěvky je možnost nalézt na www.regionservis.cz odkaz "Archiv vybraných akcí")

Video


Generální partner akce

Výherci_2

Výherci_2

Výherci

Výherci

Výherce_2

Výherce_2

Výherce

Výherce

V sále

V sále

V kuloárech

V kuloárech

Při přednášce

Při přednášce

Předávání cen

Předávání cen

Přednáška_2

Přednáška_2

Přednáška

Přednáška

Před stánkem partnera_5

Před stánkem partnera_5

Před stánkem partnera_4

Před stánkem partnera_4

Před stánkem partnera_3

Před stánkem partnera_3

Před stánkem partnera_2

Před stánkem partnera_2

Před stánkem partnera

Před stánkem partnera

Prezentace partnera setkání

Prezentace partnera setkání

Podepisování petice

Podepisování petice

Stůl řečníků

Stůl řečníků

Stánek partnera_3

Stánek partnera_3

Stánek partnera_2

Stánek partnera_2

Stánek partnera_6

Stánek partnera_6

Stánek partnera_5

Stánek partnera_5

Stánek partnera_4

Stánek partnera_4

Stánek partnera

Stánek partnera

Starostové a starostky

Starostové a starostky

Setkání začíná

Setkání začíná

Luboš Kačírek

Luboš Kačírek

Odborný panel přednášek

Odborný panel přednášek

Jedna z cen

Jedna z cen

Jakub Zahrádka

Jakub Zahrádka

Kuloáry

Kuloáry

Diskuse po přednášce

Diskuse po přednášce

Diskuse u stánku partnera

Diskuse u stánku partnera

Atmosféra v sále

Atmosféra v sále

Hodnocení:

Každý absolvent této akce má možnost jí zhodnotit.

Celkem navštívilo osob:90
Z toho:
Starostů73
Místostarostů13
Zastupitelů (resp. úředníků)4

Spokojenost s akcí


Přílohy, které jsou ve formátu "Adobe pdf", si můžete prohlédnout programem Acrobat Reader. Ke stažení zde


Všechna práva vyhrazena © 2004 - 2011 Regionservis spol. s r.o.
® Název Regionservis a logo Regionservis jsou registrované ochranné známky.
Pro společnost Regionservis s.r.o. portál spravuje NerWare