Samosprávy, obce, města Podnikatelé a firmy

Archiv vybraných akcí

Hledat obec

E-mailový zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje a budete vždy jako první informováni o připravovaných novinkách.
Pro případ odhlášení klikněte zde.

Držitel certifikace ISO

Certifikát ISO

^

Ctíme

100 let Československé republiky

Pomáháme

Husův rodný dům

600 let Husovy oslavy 2015

ČMELÁČEK z.s.

13. dubna 2006 - I. Odborné setkání starostů a místostarostů Jihomoravského kraje

13. dubna roku 2006 proběhlo Odborné setkání starostů a místostarostů Jihomoravského kraje. V prostředí hotelu Myslivna v Brně se sešlo na sto dvacet účastníků setkání. Program byl tentokráte zaměřen na financování obcí, měst a krajů, na rozpočty a vývoj ekonomiky České republiky v souvislostech, na kontrolu dotací a správu daní. Na programu setkání byla zastoupena také tematika týkající se novely stavebního zákona a jako obvykle se diskutovalo o informačních systémech.

Po zahájení Lukášem Tesařem, ředitelem a majitelem společnosti Regionservis spol. s.r.o. vystoupil na úvod setkání se svým politickým pozdravem Václav Horák, náměstek hejtmana Jihomoravského kraje. Konzultována byla hlavně povodňová situace a odstraňování škod. Díky tomuto důležitému tématu nabral program časový skluz, ale nikdo z přítomných nelitoval vynaloženého času a získaných informací.
Poté se již čile rozproudila aktuální diskuse na téma přeshraniční spolupráce a partnerství. Vystoupil a své zkušenosti předal Viktor A. Schneider, vyslanec Rakouské republiky. Za Slovenskou republiku hovořil o tomto okruhu otázek Ivan Nejeschleba, Generální konzul Generálního konzulátu Slovenské republiky v Brně.

Dopolední panel byl zaměřen především na dotace z EU a na podporu rozvoje regionů. Probírala se také nová legislativa a informační systémy. Ředitelka Fondu soudržnosti z Ministerstva pro místní rozvoj Radka Bučilová, představila starostům a místostarostům Kohezní fond. Na konkrétních příkladech z praxe ukázala, jak čerpat dotace na rozvoj dopravy, životního prostředí, krizové stavby a další. Specialistka na stavební zákon Václava Koukalová pak představila hlavní body novely stavebního zákona. Odstranila tak možné třecí plochy či chyby, které by se mohly v činnosti účastníků zbytečně vyskytnout. Dopolední panel přednášek uzavřel Rostislav Babarík, account manažer pro oblast veřejné správy společnosti Microsoft s.r.o. Ve své přednášce upozornil na efektivní řízení informačních systémů, agend atd. Představil i řešení od společnosti Microsoft pro moderní úřad.

Následující komerční panel zahájil Jiří Fiurášek, ředitel společnosti G.B.A. s.r.o. Seznámil starosty a místostarosty především s Projektem čisté město - MYLAND. Jiří Barteček, obchodní zástupce společnosti ŽDB a.s., závod teplárenské techniky Viadrus a.s. zase starostům nabídl množství slev na jejich produkty, protože tato společnost správně pochopila nelehkou situaci starostů v kraji postiženém povodní.
Po krátké přestávce spojené nejen s občerstvením, ale také s možností probrat s ostatními kolegy nové informace, začal odpolední panel přednášek. Probírala se hlavně rozpočtová kázeň, kontrola dotací, ekonomický vývoj a financování měst a obcí. Ředitel Státního fondu rozvoje bydlení Jan Wagner, přednesl rámec finanční pomoci SFRB ČR a MMR ČR na likvidaci škod po povodních. Tato přednáška byla jednou z nejdůležitějších a po právu sklidila úspěch. Michal Marčák z Finančního ředitelství v Brně MFČR pak pohovořil o mnohdy opomíjeném problému kontroly dotací ve veřejném sektoru. Na závěr celého setkání promluvil Luděk Tesař, externí poradce 1. místopředsedy vlády a ministra financí, zaměstnanec ÚV ČR, který nastínil očekávaný vývoj ve financování obcí, týkající se především rozpočtů obcí a nových změn ve veřejných financích.

Po celý den setkání probíhaly "workshopy" partnerů setkání, kde měli starostové možnost seznámit se s praktickými příklady a ukázkami z jejich činnosti.

Na úplný závěr odborného setkání Jihomoravského kraje byl připraven bohatý raut. Při pohoštění ještě mnoho starostů využilo krátkou chvilku pro diskusi s přednášejícími a pro zodpovězení otázek, které při jejich přednáškách nedostaly z časových důvodů prostor.

Řečenický pult

Řečenický pult

Účastníci setkání

Účastníci setkání

Václava Koukalová

Václava Koukalová

Václav Horák

Václav Horák

Viktor A. Schneider

Viktor A. Schneider

Viadrus a.s.

Viadrus a.s.

Radka Bučilová při prezentaci

Radka Bučilová při prezentaci

Radka Bučilová

Radka Bučilová

Rautové pohoštění

Rautové pohoštění

Rostislav Babarík

Rostislav Babarík

Prezentace G.B.A. s.r.o. Myland - Čisté město

Prezentace G.B.A. s.r.o. Myland - Čisté město

Starostové a starostky

Starostové a starostky

Setkání začíná

Setkání začíná

Michal Marčák při přednášce

Michal Marčák při přednášce

Luděk Tesař

Luděk Tesař

Odborné setkání začíná

Odborné setkání začíná

Odborné setkání

Odborné setkání

Jiří Fiurášek

Jiří Fiurášek

Jiří Barteček

Jiří Barteček

Jan Wagner

Jan Wagner

Ivan Nejeschleba

Ivan Nejeschleba

I. Nejeschleba a V. A. Schneider

I. Nejeschleba a V. A. Schneider

Kuloáry

Kuloáry

Diskuse 2

Diskuse 2

Diskuse

Diskuse

Auta Renault

Auta Renault

Atmosféra v sále

Atmosféra v sále


Přílohy, které jsou ve formátu "Adobe pdf", si můžete prohlédnout programem Acrobat Reader. Ke stažení zde


Všechna práva vyhrazena © 2004 - 2011 Regionservis spol. s r.o.
® Název Regionservis a logo Regionservis jsou registrované ochranné známky.
Pro společnost Regionservis s.r.o. portál spravuje NerWare